Nagyon kellemetlen, amikor a legváratlanabb pillanatban rántja össze az izmainkat a görcs. Erre felriadni éjszaka felér egy éber rémálommal, ami ellen hirtelen semmit sem tehetünk. Az ellenben biztos, hogy a magnézium izomgörcs ellen hatékony megoldást biztosít, de ez nem azt jelenti, hogy ezután nyugodtan hátra dőlhetünk és ugyanúgy folytathatjuk a tunya életmódunkat, mint előtte. Az izom a folyamatos igénybevételtől is görcsölhet. Ásványi anyag hiánya is okozhatja, ezért jó a magnézium izomgörcs ellen.
De az ülő életmód szintén rossz hatással van bizonyos izomcsoportokra, mint például a hátizmokra. A stressz és a lelki eredetű problémák szintén kapcsolatba hozhatóak az izomgörcsökkel, éppen úgy, mint a kialvatlanság. A magnézium izomgörcs ellen főként akkor számít hatékonynak, ha helyileg kezeljük a problémát krémek, koncentrátumok formájában. Nem kell az ördögöt a falra festeni a sűrű görcsök esetén, ez még egyáltalán nem biztos, hogy komoly problémára utal. A belső combfájdalom és görcs viszont már más tészta. Utalhat rögre, ami akadályozza a megfelelő vérellátást, ezért ilyenkor mindenképp forduljunk orvoshoz a problémánkkal!
Az álmatlanság okai közé tartozhat a magnézium hiány
A szervezetünk megfelelő működése érdekében, mindenképp eleget kell pihennünk ahhoz, hogy reggelente újult erővel vethessük bele magunkat a napi teendőinkbe. A stressz egy általános probléma a mai társadalomban. A stresszhelyzetek kezelése viszont sokkal egyszerűbb kipihent állapotban. Ezért kell mindenekelőtt felfedni, hogy mik lehetnek az álmatlanság okai. Ha sikerül kideríteni a probléma forrását, akkor a megoldása is sokkal könnyebb lesz.
Ha szerencsénk van, akkor nincs szükség másra csak magnéziumpótlásra. Hogy miért van erre szükség? Mert sokan elkövetik azt a hibát, hogy az álmatlanság okai felfedése helyett, azonnal nyugtatókat kezdenek el szedni, mondván, hogy sok a stressz a munkahelyen, az otthoni körülmények is rátesznek egy lapáttal és még ki tudja hány meg hány dolog miatt aggódik az illető nap mint nap. Holott az álmatlanság okai csupán a magnézium hiányához vezethetőek vissza.