Amikor az Apple piacra dobta az iPhone-t a saját iOS zárt rendszerű vezérlőszoftverével, akkor pár évig nem akadt párja ennek az operációs rendszernek. Azonban a Samsung mobilok felemelkedésével a jól teljesítő Android szoftver is teret nyert, és talán ma már nem téves azt kijelenteni, hogy ez az egyik legelterjedtebb mobilos operációs rendszer.
A Google még 2005-ben vásárolta fel az Androidot, ami amiatt gyorsan megfelelő ingyenes alternatíva került a mobil gyártók kezére, amire nyilván roppant hamar lecsapott a Samsung is. A Samsung mobilok azóta is erre alapoznak, sokak nagy örömére. Talán a fő pozitívum abban rejlik, hogy az applikáció fejlesztők nagyon sok programot és szoftvert gyártanak, ezért a választék igen széles ilyen tekintetben. A Samsung mobilok az első között voltak, amikkel ki lehetett használni ezt a hihetetlen változatosságot a szoftvereket tekintve. De csak 2010 nyarán indultak ezek hódító útjukra, amikor is megjelent a Galaxy telefoncsalád S modellje, ami elsöprő sikert aratott. Ezeknek a Samsung mobiloknak a gyorsaságát egyetlen processzor biztosította, és garantált volt az érintőképernyős vezérlés is. Sokan azért szerették a készüléket, mert a tízcentis képátlóval és 480×800 képpontos felbontással rendelkező kijelző százszázalékosan ellátta a feladatát.
A Samsung mobilok hátoldalán az 5 megapixeles kamera ékeskedett, a belső memória pedig SD kártya segítségével volt bővíthető. Ezen Samsung mobilok olyannyira sikeresek lettek, és annyira közkedveltté váltak a felhasználók körében, hogy igen hamar 25 millió darabot értékesített a globális vállalkozás. Azt ezt követő S2 modellből pedig még több darab kelt el, nagyjából 40 millió.